')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://pp-clinic.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}

کلینیک گیاهپزشکی راه سبز آذرشهر

با توجه به اهمیت اقتصادی محصول گردو و گسترش سطح خسارت این آفت در سال جاری ، کلینیک ضمن آشنایی کشاورزان به روشهای مبارزه با این آفت ، اقدام به توزیع چسب آکواریوم و قرص فستوکسین و خمیر سمی زئوزران که توسط جهاد شهرستان  به صورت رایگان در اختیار این کلینیک قرار گرفته بود نموده  و همچنین  استفاده از تله های نوری به عنوان کم هزینه ترین و آسانترین روش پیشنهاد شد.    

جستجوگر پیشرفته سایتمبارزه با کرم خراط (پروانه فری)
نظرات ()

با توجه به اهمیت اقتصادی محصول گردو و گسترش سطح خسارت این آفت در سال جاری ، کلینیک ضمن آشنایی کشاورزان به روشهای مبارزه با این آفت ، اقدام به توزیع چسب آکواریوم و قرص فستوکسین و خمیر سمی زئوزران که توسط جهاد شهرستان  به صورت رایگان در اختیار این کلینیک قرار گرفته بود نموده  و همچنین  استفاده از تله های نوری به عنوان کم هزینه ترین و آسانترین روش پیشنهاد شد.

 

مبارزه با کرم خراط

مبارزه با کرم خراط

مبارزه با کرم خراط

مبارزه با کرم خراط

مبارزه با کرم خراط

 

امتیاز: نتیجه : 5 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 36

بازدید :16733
مرتبط با : کرم خراط
لینک های مرتبط : بازدید کارشناسان حفظ نباتات از پایلوت اخلال در جفت یابی و تهیه برنامه های تلوزیونی
برگزار ی روز مزرعه گردو و بازدید باغداران عجب شیر ، اسکو و خسروشهر از محل پایلوت
برگزار ی روز مزرعه گردو و بازدید باغداران آذرشهر وگوگان از محل پایلوت و تهیه برنامه تلوزیونی
بکارگیری متد اخلال در جفت یابی برای کنترل کرم خراط در باغات شهرستان آذرشهر
خسارت ناشی از شکستن شاخه های درختان در اثر وزش باد شدید
توزیع خمیر سمی کرم خراط
بنر کرم خراط گردو
برچسب ها : کرم خراط-
نویسنده
نویسنده : ضیا نجفی بولحسنی
تاریخ : چهارشنبه 03 آبان 1391
زمان : 10:39
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط دکتر مینا فارسی در تاریخ 3 سال پیش و 7:15 دقیقه ارسال شده است

1- آبیاری صحیح : آبیاری بموقع و عدم تنش آبی در گیاه

2- تغذیه مناسب درختان : عدم وجود کمبود در گیاه و تقویت گیاه

3- هرس : هرس شاخه ها با آلودگی زیاد و آتش زدن آنها برای نابودی لارو های درون چوب و عدم نگهداری نمودن آنها در کنار باغ بعنوان قیم و ....

4- پوشاندن دالان های فعال لاروی با خمیر های سمی ( دالانهایی که دارای ترشحات هستند) استفاده از سمومی مثل پریمیفوس متیل و یا کلرپیریفوس به همراه مل یا خمیر نقاشی و 5/0 درصد سریش برای بهتر چسبیدن سم

5- استفاده از سیم های مفتولی در داخل دالان و کشتن لاروهای در دسترس که بیشتر بر روی تنه درختان گردو و یا سیب دیده میشوند که میتوانند باعث خشکی درختان مخصوصا" درختان سیب و نهال ها شوند.

6- استفاده از تله های فرمونی در صورت وجود فرومون مناسب و کارا که باعث جذب حشرات نر آفت شده و از جمعیت آنها در موقع جفت گیری با حشرات ماده می کاهد.

7- استفاده از تله های نوری که در هنگام خروج پروانه ها ی آفت که بیشتر خروج اولیه مربوط به حشرات نر می باشد ( بخاطر جثه کوچک تر ) باعث جذب آنها شده و آنها را نابود میکند که تا حدودی تا قبل از ظهور حشرات ماده و ایجاد فرومون می تواند موثر باشد.

8- مبارزه شیمیایی : بعلت تدریجی بودن دوره خروج حشره کامل امکان مبارزه با تمامی حشرات در دوره لاروی بعلت هزینه بالا و نتایج زیست محیطی را نداریم بلکه با استفاده از تله ها میتوان 1 الی 2 سمپاشی را انجام داد که آن هم بهتر است با مبارزه با دیگر آفات باغی همزمان نمود تا از مصرف بی رویه سموم شیمیائی خودداری نمود. مبارزه شیمیایی علیه لاروهای سن اول در هنگام نفوذ به زیر پوست شاخه بهترین موقع مبارزه است که بایستی با دیده بانی های زیاد بهترین زمان آن را مشخص نمود و با استفاده از سموم نفوذی قوی و با دوره کارنس بالا مبارزه را انجام داد و در ضمن بهتر است از سمومی استفاده نمود که برای مبارزه تلفیقی بهتر میباشند.

استفاده از سم اتریمفوس متیل به نسبت 2 در هزار تلفات معادل90% روی آفت وارد می کند. همچنین استفاده از خمیرهای سمی نظیر آنتی تارلو می تواند تلفات 100 درصد روی جمعیت آفت ایجاد کند. استفاده از خمیرها به این صورت است که مقداری از خمیر را در داخل دالان فعال (که به وسیله خارج شدن فضولات شناخته می شود) نموده و سوراخ خروجی آن را با گل یا چسب باغبانی مسدود می کنند. گاز سمی حاصل از این خمیر داخل فضای خالی دالان لاروی را پر کرده و کرم خراط را می کشد. بعضی از باغداران با استفاده از سموم گازی دیگر لاروهای داخل دالانها را از بین می برند. کنترل شیمیایی در سطح وسیع از طریق سمپاشی سرشاخه ها امکانپذیر است. در این صورت باید تاریخ ظهور حداکثر لاروهای سن اول را به کمک تله های نوری و غیره مشخص کرد و سپس با استفاده از سمومی مانند گوزاتیون 20% امولسیون به نسبت 2 در هزار درختان آلوده را سمپاشی نمود.

این نظر توسط قاسمی در تاریخ 4 سال پیش و 9:50 دقیقه ارسال شده است

با سلام- وزارت جهاد کشاورزی باید فکری به حال معضل کرم خراط بکنه وگرنه به غیر از خود درختان گردو , اهالی روستا ها نیز دچار خسارت های جانی و مالی خواهند شد . سقوط شاخه ها و تنه های درختان گردو بر روی رهگذاران و باغداران و وسایل آنها و یا سقوط کارگران گردوریز از درختان از عوارض جانبی این معضل است. طی یک ماه گذشته در منطقه خلجستان قم 7 نفر به علت شکستن شاخه های پوک و آفت دار و سقوط از درختان گردو؛ دچار حادثه شده اند که سه نفر از آنها جان خود را از دست داده اند .

این نظر توسط عبدی در تاریخ 5 سال پیش و 21:16 دقیقه ارسال شده است

دریافت تله فرمونی

این نظر توسط کامرانی در تاریخ 6 سال پیش و 6:38 دقیقه ارسال شده است

سلام توروستای ما کرم خراط خسارتهای زیادی به درختان گردو زده _اگه ممکنه هرراه حلی هست اعلام کنید _وسایل اعلام شده در قسمتهای بالا برای مبارزه بااین کرم رایگان است? متشکرم

این نظر توسط حسین در تاریخ 7 سال پیش و 12:55 دقیقه ارسال شده است

سلام ما تو نیشابور هستیم یکی از باغاتمون آلوده به این کرم شده من با سیم مفتول کرمها رو خارج کردم...الان اینهایی که گفتید باید از کجا تهیه کنیم لطفا آدرس و یا شماره ای بگید

یاعلی
پاسخ : با سلام
در صورت تماس ، شماره نماینده فروش داده خواهد شد
با تشکر

این نظر توسط فریبا میرابی مسئول کلینیک گیاهپزشکی شیز در تاریخ 7 سال پیش و 14:53 دقیقه ارسال شده است

با سلام
برای نصب تله فرمونی در ارتفاع شش متری از سطح زمین و تاج درخت با فرض اینکه کسی نباشد که بالای درخت برود و متعاقبا بررسی تله ها دو بار در هفته چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟
پاسخ : مبارزه با کرم خراط در شرایط کنونی کشور ما عملا غیرممکن است.
مشکل اصلی کشاورزی ما کرم خراط نیست بلکه قطعه قطعه شدن اراضی و خارج شدن اراضی از کاربری کشاورزی می باشد ؛ روش اخلال در جفت یابی یک روش موثر برای مبارزه با کرم خراط است ولی چون بایستی در سطوح وسیع استفاده بشود لذا در صورت عدم همکاری کلیه کشاورزان این روش عملا غیرقابل اجراست. شکار انبوه نیز در کاهش جمعیت آفت به فرض 10 تله در هکتار روشی است که کمتر مورد استقبال کشاورزان قرار میگیرد بخصوص بازدیدهای مرتب از تله ها و تمیز کردن تله ها، درثانی در بهترین حالت 30 درصد بیشتر نتیجه نمی دهد. مشکل مشکلی نیست که حفظ نباتات بتواند بتنهایی از عهده آن برآید. اگر دولت نتواند از تفکیک اراضی و کوچک شدن آنها جلوگیری کند بقیه طرحها از جمله فرمونهای اخلال در جفت یابی نیز عملا روشی بیهوده می باشد.

این نظر توسط دانشجویان گیاهپزشکی 88 گرگان در تاریخ 9 سال پیش و 19:42 دقیقه ارسال شده است

با سلام:
با مطلب " الگوی شما چه کسی است؟ " بروزیم.
منتظر نظرات ارزشمندتان هستیم.
سپاس.شکلک

این نظر توسط bijan در تاریخ 9 سال پیش و 16:20 دقیقه ارسال شده است

سلام وب جالبی دارینشکلک

این نظر توسط پاييز در تاریخ 9 سال پیش و 21:52 دقیقه ارسال شده است

پس اون نر افزاري موبايلت چي شد؟؟؟
ميتوني برام ايميل كني؟؟

این نظر توسط محمودوند در تاریخ 9 سال پیش و 12:20 دقیقه ارسال شده است

با عرض سلام و خسته نباشید
لینک سایت شما در قسمت لینکستان سایت من قرار داده شد. در صورت تمایل لینک سایت من را با عنوان "وبسایت شخصی محمد محمودوند" در قسمت لینکهای سایت خود قرار دهید
با تشکر
محمد محمودوند
دانشجوی دکتری حشره شناسی


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
:: فروش حشرات ، آفات نباتی ، علف های هرز و نمونه های بیماری های گیاهی ( تاریخ : یکشنبه 16 تیر 1392)
:: دستگاه ضد تگرگ ( تاریخ : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396)
:: آشنایی با چلغوز و ماکادمیا، گرانترین خشکبارهای ایران ( تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395)
:: انواع روش های آبیاری ( تاریخ : جمعه 29 بهمن 1395)
:: برنامه الگوی کشت با آب کم ( تاریخ : پنجشنبه 28 بهمن 1395)
:: پرورش زالو، زالو درمانی و کسب درآمد با پرورش زالو ( تاریخ : جمعه 22 بهمن 1395)
:: کودها و استفاده از آن ها ( تاریخ : چهارشنبه 06 بهمن 1395)
:: پرورش زعفران ( تاریخ : سه شنبه 05 بهمن 1395)
:: پرورش شترمرغ و طرح توجیهی پرورش شترمرغ ( تاریخ : سه شنبه 05 بهمن 1395)
:: دانلود کتاب تبخیر و تعرق گیاهان - دستورالعمل محاسبه آب مورد نیاز گیاهان ( تاریخ : سه شنبه 05 بهمن 1395)


بالای صفحه